Jak správně nalepit samolepku na auto?

Bře 11, 2012   //   vytvořil Jiri Novak   //   Blog, Návody a rady  //  Komentáře nejsou povoleny

Tento postup je učený pro lepení PVC samolepek na auto od DesignDog tak, aby samolepka co nejdéle vydržela. Při dodržení postupu garantujeme vaši dlouhodobou spokojenost s naší samolepkou. Budete-li mít nejasnosti, kontaktujte nás!

Kam samolepku nalepit?

Samolepku můžeme aplikovat na takové místo, které je čisté, hladké a zbavené mastnoty a veškerých nečistot. Není vhodné lepit samolepku na místo, kde se stýkají dva různé materiály nebo není rovné. Nelepte samolepku na sklo na místo, které stírá stěrač (samolepka mu dlouho odolávat nevydrží).

Příprava před lepením

Místo, kam chcete samolepku nalepit, nejprve velmi důkladně omyjte vlažnou vodou, s přidáním čistícího prostředku vhodného pro mytí vašeho automobilu. Po omytí je vhodné tuto plochu ještě odmastit, například lihem, technickým benzinem apod. Pokud si nejste jisti jakým chemickým prostředkem svůj automobil čistit, kontaktujte svého prodejce. DesignDog nenese žádnou odpovědnost za poškození způsobená volbou nevhodného čistícího prostředku!

Teplota při lepení

Optimální teplota pro lepení PVC samolepky je mezi 17 – 26 °C. Minimální teplota pro lepení je 10°C, maximální se uvádí 35°C, ale doporučujeme s lepením vyčkat na optimální teploty. Nikdy nelepte na rozpálené plochy automobilu (pokud stojí nebo stálo auto na přímém slunci), stejně tak nelepte v mrazu! Pokud je mráz, můžete lepit v temperované garáži, auto pak ponechte alespoň přes noc ve stejné teplotě pro vytvrzení samolepky a lepidla.

Postup lepení

Pro běžné velikosti samolepek od DesignDog (tj cca 15×15 cm) stačí využít procesu lepení za sucha, který je popsán v tomto odstavci:

 1. Vezměte samolepku a stáhněte podkladový papír asi 2-3cm od okraje. Tento kousek odstřihněte nebo přehněte za samolepku.
 2. Na předem očistěné, odmaštěné a suché místo opatrně přiložte samolepku a její odkrytou část postupně přilepte na místo. Buďte opatrní, jakmile samolepku jednou přilepíte, bez poškození nejde odlepit.
 3. Pomalu stáhněte zbytek podkladového papíru (můžete postupně, pokud si troufáte tak můžete i celý najednou) a samolepku opatrně postupně přilepte na podklad a postupně ji vyhlazujte. Pro vyhlazení samolepky je vhodné použít filcovou stěrku, je možné použít i měkkou stěrku (máte-li jen tvrdou, omotejte ji jemným hadříkem).
 4. Pokud se vám pod samolepkou přeci jen vytvořily vzduchové bublinky, nic se neděje – půjdou opatrně vyhladit směrem od středu samolepky ke krajům. V případě, že jste udělali chybu a bublinka vzduchu pod samolepkou je příliš veliká, udělejte do ní uprostřed dírku ostrou jehlou a směrem k dírce samolepku vyhlaďte – vzduch dírkou může unikat pryč.
 5. Samolepka je nalepená :)

Lepení za mokra

Její výhodou je, že umožňuje jemně korigovat nalepení samolepky, je však náročnější na provedení a pracnost:

 1. Odstraňte ze samolepky podkladový papír, pro tuto metodu můžete celý.
 2. Na místo, kam chcete samolepku nalepit a bylo předem očištěné a odmaštěné, nastříkejte rozprašovačem čistou vodou nebo vodou s několika kapkami jaru.
 3. Při manipulaci se samolepkou si navlhčete ruce. Samolepka se vám na ně nebude lepit a lépe se vám s ní bude manipulovat.
 4. Samolepku opatrně naneste na vlhkou plochu. Nyní ji ješte můžete posunout nebo jinak upravit, případně ji bez poškození sejmout a znovu nalepit.
 5. Vyhlaďte bublinky, které se pod samolepkou mohly vytvořit. K tomu použijte filcovou stěrku, samolepku vyhlazujte od středu směrem k okrajům. Samolepku si stále přidržujte.
 6. Po nalepení opatrně očistěte suchým hadrem přebytečnou vodu a přejeďte jím i samolepku. Voda pod samolepkou časem vyprchá za několik desítek minut. Druhý den je samolepka již pevná.
 7. Samolepka je nalepená :)

V případě problémů s lepením nebo dotazy nás kontaktujte. DesignDog vám přeje, ať jde lepení dobře od ruky a samolepka drží jako přibitá…

Komentáře jsou uzavřeny.

Chcete poradit?

Nevíte si rady? Máte dotaz nebo nejasnost? Jednoduše zavolejte našemu pejskovi na tel: 602 135 088. Pokud raději píšete, zašlete email na ahoj@designdog.cz nebo použijte formulář na stránce Kontakt.

A nebojte se, nekoušeme :)